تبلیغات
بهترین انتخاب - بیوگرافی احمدی نژاد

بهترین انتخاب

بیوگرافی احمدی نژاد

احمدی نژاد 

دكتر محمود احمدی‌نژاد سال1335 در شهرستان گرمسار به دنیا آمد،

پدر ایشان آهنگر بوده و هفت فرزند داشت، محمود احمدی‌نژاد فرزند چهارم خانواده است و از یك سالگی به همراه خانواده خود از آن شهرستان كوچ كرده و در تهران اقامت گزیدند، وی دوران تحصیلات خود را تا مقطع پایان متوسطه در مدارس تهران از جمله مدرسه سعدی و دانشمند پشت سرگذاشته و با كسب رتبه 130 از كنكور سراسری قبول شده و در سال 1354 در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت دوره تحصیلات عالی را شروع كرد، در سال 1365 در مقطع كارشناسی ارشد همان دانشگاه پذیرفته شد و در سال 68 نیز به عضویت در هیأت علمی دانشكده عمران دانشگاه علم و صنعت درآمده و در سال 1376 نیز موفق به دریافت مدرك تحصیلی دكترای مهندسی و برنامه‌ریزی حمل و نقل ترافیك شد، ایشان ضمن تدریس در دانشگاه مذكور استاد راهنمایی دهها پایان نامه معتبر و علمی كارشناسی ارشد در زمینه‌های مختلف مهندسی بوده است.

 محمود احمدی‌نژاد پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در كسوت دانشجو با شركت در مجالس مذهبی و سیاسی وارد فضای سیاسی جامعه شد و با مشاركت در تهیه و توزیع اعلامیه‌های روشنگر قدم در راه خیل مبارزان انقلاب گذاشت، وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از پایه‌گذاران انجمن اسلامی دانشجویان بود.
دكتر احمدی‌نژاد از مرداد سال 1358 به عنوان نماینده دانشگاه علم و صنعت برای شركت در جلسات به حضور حضرت امام (ره)مشرف می‌شد، كه استمرار این جلسات در حضور مقام‌معظم‌رهبری زمینه شكل‌گیری شورای اولیه دفتر تحكیم وحدت را مهیا كرد.
ایشان با شروع جنگ تحمیلی به منطقه غرب شتافت و تا سال 1364 در فعالیت‌های پشتیبانی منطقه تلاش كرد و در سال 1365 داوطلبانه به تیپ ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوسته و با طی دوره‌ای در قرارگاه رمضان در عملیات برون مرزی كركوك شركت نمود و بعد از آن نیز به عنوان مسئول مهندسی رزمی لشگر 6 ویژه سپاه و مسئول ستاد جنگ استانهای غربی كشوربه خدمت پرداخت.
دكتر احمدی‌نژاد در دهه شصت، چهارسال به عنوان معاون و فرماندار ماكو و خوی و همچنین 2سال به عنوان مشاور استاندار كردستان خدمت به مردم استانهای آذربایجان و كردستان را نیز پشت سرگذاشته و از سال 1372 در شرایطی كه به عنوان مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی فعالیت می‌كرد به عنوان اولین استاندار استان جدید التأسیس اردبیل منصوب شد. ایشان در كنار راه‌اندازی تشكیلات اداری استان سه سال پی در پی بعنوان استاندار نمونه كشور انتخاب شد، استانداری اردبیل در زمان مدیریت ایشان علیرغم محدود بودن فصل كار عمرانی به دلیل سردسیری منطقه، در سالهای 74 و 75 طبق رده‌بندی سازمان برنامه‌ و بودجه در زمینه فعالیت عمرانی به عنوان استانداری برتر شناخته شد.
دكتر احمدی‌نژاد پس از بازسازی 7500 واحد مسكونی تخریب شده در جریان زلزله كه در طول مدت كوتاه 7ماه صورت گرفته بود، مورد تقدیر قرار گرفت.
محمود احمدی‌نژاد در مهرماه سال1376 به دوره خدمت در استانداری اردبیل پایان داده و از آن پس تا كنون به عنوان عضو هیأت‌علمی دانشكده عمران دانشگاه علم و صنعت مشغول تدریس و انجام فعالیت‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بوده است. وی در 13 اردیبهشت ماه سال1382 طبق مصوبه دویست و چهل‌و هفتمین جلسه متناوب و دومین جلسه اعضاء دوره دوم شورای اسلامی شهر تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب شد و دوره‌ دیگری از تجربه خدمتگزاری خود را در كلان شهر تهران آغاز نمود.

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :